Sports Schedule for Thurs, Dec 28

LOCAL SPORTS   —    Schedule for Thursday, 12/28/17
GIRLS BASKETBALL:                (Mt Lake Holiday Tournament)
                                WESTBROOK-WALNUT GROVE  _______  vs.  CEDAR MT/COMFREY  _______       3pm
                                           MT LAKE AREA  _______  vs.  LEGACY CHRISTIAN  _______        6pm
                                                     (Blue Earth Tournament)
                          JACKSON COUNTY CENTRAL  _______  vs.  UNITED SOUTH CENTRAL  _______
                            BLUE EARTH  _______  vs.  GRANADA-HUNTLEY-EAST CHAIN/TRUMAN  _______
                                                (Redwood Valley Tournament)
        3rd place:  SIBLEY EAST    _______  vs.   LAKEVIEW    _______      
         Champ:   REDWOOD VALLEY    _______  vs.   DAWSON-BOYD    _______   
                                       (Holiday Classic at SMSU-Marshall)
               MURRAY COUNTY CENTRAL  _______  vs.  RUSSELL-TYLER-RUTHTON  _______
                                         EDGERTON  _______  vs.  UPSALA  _______
                             SPRINGFIELD  _______  vs.  LAC QUI PARLE VALLEY  _______
                             WORTHINGTON  _______  vs.  MANKATO WEST  _______
                                      MARSHALL  _______  vs.  CANBY  _______
BOYS BASKETBALL:              PIPESTONE  _______  at  BUFFALO  _______
                                     
                                                       (Mt Lake Holiday Tournament)
                                  CEDAR MT/COMFREY  _______  vs.  TRI-CITY UNITED  _______      4:30pm
                                                            (Blue Earth Tournament)
                          JACKSON COUNTY CENTRAL  _______  vs.  UNITED SOUTH CENTRAL  _______
                        BLUE EARTH  _______  vs.  GRANADA-HUNTLEY-EAST CHAIN/TRUMAN  _______
                                                (Redwood Valley Tournament)
        3rd place:  MARTIN COUNTY WEST   _______  vs.   BENSON    _______      
         Champ:   REDWOOD VALLEY    _______  vs.   LAKEVIEW    _______   
GIRLS HOCKEY:   WINDOM  _______  vs.  ROCHESTER CENTURY  _______     (@ waseca tournament)
WRESTLING:     The Cobras of Windom/Mt Lake will compete at the “Rumble on the Red” Tournament in Fargo,
   North Dakota.