Scoreboard for Fri, Dec 29

LOCAL SPORTS   —    Schedule for Friday, 12/29/17
GIRLS BASKETBALL:                  (Windom Holiday Classic)
                          FAIRMONT   52   vs.  KERKHOVEN-MURDOCK-SUNBURG   29
                                WINDOM  77    vs.  HERON LAKE-OKABENA   34     
                                                   (Mt Lake Holiday Tournament)
                     WESTBROOK-WALNUT GROVE  45   vs.  LEGACY CHRISTIAN   49       
                                 MT LAKE AREA   41   vs.  CEDAR MT/COMFREY   48       
                                            
                                                     (St. James Holiday Tournament)
                                MAPLE RIVER   76   vs.  LE SUEUR-HENDERSON    54
                                       ST.  JAMES   43    vs.  MADELIA   41
                                                       (Blue Earth Tournament)
        3rd place:  UNITED SOUTH CENTRAL    27   vs.   G-H-E-C/T/ML    36   
         Champ:   JACKSON COUNTY CENTRAL   56   vs.   BLUE EARTH   54  
GIRLS HOCKEY:    WINDOM   4   vs.  NORTH SHORE   2      (@ waseca tournament)
    Windom takes 1st place in the Tournament with a 2-0-1 Record.
WRESTLING: :     The Cobras of Windom/Mt Lake competed at the “Rumble on the Red” Tournament in Fargo,
    North Dakota.    Alex Borsgard finished in 3rd place at 145 pounds. 
     T-M-B/W-WG  took 1st place at a tournament hosted by BENSON. 
 
 
 
LOCAL SPORTS   —    Schedule for Friday, 12/29/17
 
BOYS BASKETBALL:             (Windom Holiday Classic)
                   HERON LAKE-OKABENA   38   vs.  TRACY-MILROY-BALATON   63      
                    WINDOM   58   vs.  KERKHOVEN-MURDOCK-SUNBURG   61 – overtime      
                                                      (Mt Lake Holiday Tournament)
                                   MT LAKE AREA   69   vs.  CEDAR MT/COMFREY   75       
                                                     (St. James Holiday Tournament)
                                        ROCKFORD   97   vs.  MADELIA   38
                                            ST.   JAMES   45    vs.  TARTAN   79
                                                     (Blue Earth Tournament)
        3rd place:  UNITED SOUTH CENTRAL    61   vs.   BLUE EARTH    63    
         Champ:   J-C-C    80   vs.   G-H-E-C/T/ML   47
                                          (Worthington Holiday Tournament)
                              ALEXANDRIA   77   vs.  SIBLEY EAST   47
                           WORTHINGTON   50  vs.  MANKATO WEST   57
                                            (Marshall Fast Break Classic)
                             MARSHALL   54   vs.  JORDAN   43
                            SPRINGFIELD   87  vs.  MINNEWASKA AREA   85
                            MINNEOTA   79   vs.  MONTEVIDEO   67
  
    PIPESTONE   81   at  MONTICELLO   84
   FULDA   79   at  ADRIAN   66