Enjoy Sports Action on your Sports Leader in Southwest Minnesota

KDOM


 


 

Tuesday September 16th - 6:40pm - Detroit @ Minnesota

Wednesday September 17th - 6:40pm - Detroit @ Minnesota

Friday September 19th - td 9:15pm - Cleveland @ Minnesota

Saturday September 20th - 5:40pm - Cleveland @ Minnesota

Sunday September 21st - 12:03pm - Cleveland @ Minnesota

Monday September 22nd - 6:40pm - Arizona @ Minnesota

 

High School Football on KDOM

Friday Sept 19th – Worthington @ Windom & Westbrook Walnut Grove @ Hills Beaver Creek

Saturday Sept 20th  – Red Rock Central @ Minnesota Valley Lutheran

Friday September 26th - Windom @ Blue Earth &  Cleveland @ Mt Lake

Saturday September 27th – Red Rock Central @ Wabasso

Friday October 3rd – Jackson County Central @ Windom &  Nicollet @ Mt Lake

Saturday October 4th  – Fulda @ Southwest United

Friday October 10th – Windom @ Luverne & Mt Lake @ Madelia

Wednesday October 15th – Windom @ Pipestone & GHEC/Truman @ Mt Lake

.                                                                                                 

                                                                                 

Minnesota Golden Gopher Football

Saturday September 20th - 2:00pm - San Jose State @ Minnesota

Saturday September 27th - t.b.a. - Minnesota @ Michigan

Saturday October 11th - t.b.a. - Northwestern @ Minnesota

Saturday October 18th - 10:00am - Purdue @ Minnesota

Saturday October 25th - 10:00am - Minnesota @ Illinois

Saturday November 8th - t.b.a.- Iowa @ Minnesota

Saturday November 15th - t.b.a.- Ohio State @ Minnesota

Saturday November 22nd - t.b.a. - Minnesota @ Nebraska

Saturday November 29th - t.b.a. - Minnesota @ Wisconsin

 

2014 KDOM VOLLEYBALL-BROADCAST SCHEDULE

Tues    Sept 16    Southwest United @ Mt Lake

Thur    Sept 18    Windom @ Luverne

Mon     Sept 22    Windom @ Martin County West

Tues    Sept 23    Westbrook Walnut Grove @ R.R.C.

Thurs   Sept 25    Marshall @ Windom

Mon     Sept 29    Windom @ Tracy

Tues    Sept 30    Windom @ WWG

Thur     Oct  2    Mt Lake @ Fulda

Thur     Oct  9    R.R.C @ Mt Lake

Mon      Oct 13    Murray Country Central @ W.W.G.

Tues     Oct 14    Windom-Big South Cross-Over

Thur     Oct 16    Windom @ Minneota

Mon      Oct 20    Southwest United @ Windom